Svajonių komandos mokymų kolektyvas sveikina visus atvykusius į bene profesonaliausią žemės ūkio ir sodininkystės patarimų erdvę internete. Svajonių komandos mokymų tikslas – jūsų sėkmė, todėl čia pateikiame mokslu paremtą, lengvai suprantamą ir praktiškai pritaikomą informaciją.
Šiame tinklalapyje, kaip ir laidose „Svajonių sodai“ ir „Svajonių ūkis“, savo patirtimi ir žiniomis dalijasi geriausi Lietuvos mokslininkai ir savo srities profesionalai – dr. Algirdas Amšiejus, Gediminas Cijūnaitis, Audrius Giraitis, dr. Ingė Auželienė, dr. Asta Ramaškevičienė, dr. Elena Survilienė, dr. Norbertas Uselis ir kt.
Čia atsakymus į svarbiausius klausimus randa tiek pradedantieji, tiek pažengusieji žemės ūkio verslininkai bei sodininkai.
Šiame tinklalapyje rasite patarimų apie braškių, aviečių, gervuogių, smidrų, vynuogių ir kitų uogų, riešutmedžių auginimą, priežiūrą, apdirbimą, pardavimą ir kitas temas.
Jei norite tvirto pagrindo savo ūkiui, dabar yra tinkamiausias metas investuoti į savo sėkmę.
Daugiau nei 20 metų televizijoje dirbanti žurnalistė Aušra Tubienė subūrė labiausiai patyrusių konsultantų, mokslininkų komandą, kurie pasiruošę dalytis naujausiomis žiniomis, šiuolaikiškomis technologijomis, kaip sukurti perspektyvų verslą žemės ūkyje.
„Šie specializuoti patarimai yra skirti pradedantiesiems ūkininkams. Čia galėsite surasti išsamius ir aktualius mokymus, padėsiančius atrasti mėgstamą veiklą, galimybę užsidirbti daugiau pinigų, išmokti naujos profesijos ir netgi pakeisti savo gyvenimo būdą“, – sako žurnalistė A.Tubienė.
Daugiau apie musSmidrų auginimas, veislės, priežiūros klaidos, realizacija. Mikrožalumynų auginimas. Kokios galimybės? Hidroponika. Kokios galimybės? Svarainiai, auginimas, perdirbimas, realizacija. Agrastai, serbentai - auginimas, perdirbimas, realizacija. Lektoriai: dr. Ingė Auželienė ir ūkininkas Adomas Ryliškis.
Braškių sodinimo, auginimo ir priežiūros klaidos. Naujos desertinių braškių veislės Lietuvos rinkai. Naudoti ar nenaudoti dangą nuo piktžolių? Ligų, kenkėjų plitimą ribojančios priemonės. Lektorius: ūkininkas Audrius Giraitis.
Šilauogių sodinimo, auginimo ir priežiūros klaidos. Drenažas. Naudoti ar nenaudoti dangą nuo piktžolių? Ligų, kenkėjų plitimą ribojančios priemonės, kaip pasirinkti biologinę apsaugą. Auginimo klaidos. Lektoriai: dr. Algirdas Amšiejus ir dr. Elena Survilienė
Kaip auginti ir prižiūrėti avietes, gervuoges, medlievas, aktinidijas, naujausios šilauogių veisles, kurios duoda uogas, dideles kaip 2 Eur moneta, naujos geltonžiedžių sedulų veislės. Gervuogių ir aviečių auginimas šiltnamyje. Kuo tai naudinga ūkininkui? Ligų, kenkėjų plitimą ribojančios priemonės, kaip pasirinkti biologinę apsaugą. Kaip pasirinkti veisles verslui? Lektoriai: Dr. Elena Survilienė ir ūkininkas Gediminas Cijūnaitis.
Meteorologinių sąlygų poveikis vynuogių ir vyno kokybei. Vynuogininkystės perspektyvos Lietuvoje. Kaip gauti ES paramą vynuogynui ir vyno gamybai. Lektorė dr. Asta Ramaškevičienė
Valgomųjų sausmedžių ūkis – žemės paruošimas, žemės tyrimai, veislių parinkimas, priežiūra, genėjimas, formavimas, ligos ir kenkėjai, nauji kenkėjai, prevencija. Mokymai skirti pradedantiesiems ir patyrusiems ūkininkams.
Ūkininkė Viktorija Švedienė. Kaip įkurti ūkį, kaip tvarkyti buhalterinę apskaitą pradedančiajam ir Es paramą gaunančiam ūkininkui. Ūkininkas Gediminas Cijūnaitis. Uogų auginimo perspektyvos, plantacijos įkūrimo kainos, naujos veislės, tendencijos, galimybės. Gervuogės, aktinidijos, medlevos, šilauogės, avietės, valgomieji sausmedžiai. Ūkininkas Adomas Ryliškis. Agrastų auginimas, perdirbimas. Pramoninės ir desertinės veislės, perspektyvos, galimybės. Buhalterinė apskaita. Kaip registruoti ūkį? Kaip gauti ES parama?
Ūkininkas Audrius Giraitis ir Dr. Elena Survilienė. Braškių auginimas lauke ir šiltnamyje. Naujos veislės. Pokyčiai rinkoje. Ekologinis braškių auginimas. Apsauga nuo ligų ir kenkėjų.
Uogų ūkis: šilauogės, avietės, valgomieji sausmedžiai, spanguolės, agrastai, juodieji ir raudonieji serbentai. Aprašymas: VDU dr. Algirdas Amšiejus. Uogų auginimas šiuolaikiškai. Kaip tapti sėkmingu? Kokių klaidų nekartoti? Kokios uogos turi perspektyvą? Kaip susikurti uogų ūkį? Dr. Elena Survilienė. Uogų priežiūra. Apsauga nuo ligų ir kenkėjų.Tręšimo planai. Ekologiniai ir cheminiai preparatai. UAB „Maidina“ direktorius Andrej Klunduk. Uogynų apsauga nuo šalnų. Kaip pasirinkti laistymo sistemas įvairių uogų plantacijoms?
Plantacijos įrengimas, veislių parinkimas, vynuogyno formavimas ir genėjimas, kaip auginti vynuoges šiltnamyje, kaip uogas apsaugoti nuo grybinių ligų, kaip paruošiamos vynuogės vyno gamybai. Patarimai iš Vilkelių šeimos vynuogyno. Konsultantė dr. Asta Ramaškevičienė
Dr. Ingė Auželienė pataria, kaip susikurti sėkmingą smidrų (šparagų) auginimo verslą arba užsiauginti smidrų savo poreikiams. Su kokiais iššūkiai susiduria smidrų augintojai ir kaip tuos iššūkius įveikti? Vertingi patarimai ir ūkininkui, ir pradedančiajam.
Dr. Ingė Auželienė supažindina su pagrindinėmis smidrų (šparagų) ūkio įrengimo taisyklėmis. Kaip tinkamai paruošti dirvą smidrų sodinimui, kaip smidrų daigus paruošti sodinimui, kaip juos sodinti, kaip prižiūrėti? Kaip auginti, kad kasmet džiugintų gausus derlius.
Profesionalų dr. Algirdo Amšiejaus ir ūkininko Gedimino Cijūnaičio patarimai, kaip prižiūrėti šilauoges, avietes, valgomuosius sausmedžius, gervuoges. Su kokiais iššūkiais susiduria ūkininkai, auginantys uogas ir vaisius, kaip apsisaugoti nuo ligų, kenkėjų. Tačiau tai nėra svarbiausi iššūkiai - dar svarbu tinkama dirva, drenažas, apsauga nuo paukščių, tinkama laistymo sistema. Vertingi profesionalų patarimai.
Norite sužinoti daugiau apie jums svarbią temą, bet nerandate informacijos? Pasiūlykite ją mums ir mes atsižvelgsime į jūsų pageidavimą kurdami būsimus reportažus. Kreipkitės užpildę užklausos formą.
Atidaryti užklausos formą